WZP na wojażach

26.09.2014r. grupa uczniów biorących udział w projekcie "Wakacje z pracodawcą" wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Tczewa oraz Gdańska. Darmowa wycieczka była możliwa do zorganizowania dzięki środkom unijnym pozyskanym w projekcie "Wakacje z pracodawcą". Uczniowie biorący udział w wycieczce to osoby, które w czasie wakacji odbywały czterotygodniową praktykę u pracodawców z terenu Włocławka. W ramach wycieczki zwiedzali zakłady MOLEX w Tczewie oraz zakłady SATEL w Gdańsku. W miłej atmosferze uczniowie przekonali się na własne oczy jak wygląda praca w ww. zakładach. Oprowadzający opiekunowie wyczerpująco odpowiadali na zadane przez nich pytania. Po Zwiedzaniu zakładów cała grupa udała się na obiad.

30.09.2014 roku ta sama grupa osób udała się na wycieczkę do Warszawy. W ramach tej wycieczki zwiedzili zakłady zajmujące się produkcją wiązek kablowych Teknosystem. Podczas wycieczki mieli okazję poznać zasady tworzenia wiązek kablowych. Po krótkim, teoretycznym wstępie uczniowie zwiedzali magazyn oraz halę produkcyjną. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem Stadionu Narodowego w Warszawie. "Trasa Piłkarza", to dla uczniów droga piłkarza bez tajemnic! Na własnej skórze przekonali się, którędy piłkarze przybywają na stadion, zobaczyli jak wygląda "Strefa Zawodnicza", poznali zakamarki piłkarskiej szatni, obserwowali układanie murawy na płycie boiska, wczuli się w rolę piłkarza w pomeczowej Sali Konferencyjnej, a na koniec weszli na taras widokowy Stadionu. Ostatnim punktem wycieczki do Warszawy było zwiedzanie redakcji "RADIA ZET". Podczas zwiedzania uczniowie mieli możliwość poznania "od kuchni" tworzenia programu radiowego w jednej z największych rozgłośni radiowych w Polsce. Dużym przeżyciem była możliwość rozmowy z prowadzącym program popołudniowy w radiu ZET GOLD, oraz z prowadzącymi popularny program "Uważam ZET": Michałem Korościelem i Damianem Michałowskim. Zwiedziliśmy również odnowione studio radiowe, w którym wywiady ze swoimi gośćmi przeprowadza Monika Olejnik.

dodano: 04.10.2013r.