Praktyki wakacyjne

Realizacja projektu unijnego "Wakacje z pracodawcą" w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku przebiega zgodnie z założonym harmonogramem. W lipcu br. ok. 40 chętnych uczniów zakończyła dodatkowe 4-tygodniowe praktyki. W sierpniu kolejni uczniowie zapoznawali się z pracą na różnych stanowiskach pracy we włocławskich firmach. W tym miejscu bardzo serdecznie dziękujemy pracodawcom oraz indywidualnym opiekunom, dzięki którym projekt może być realizowany. Firmy, które zgodziły się podjąć współprace to: Renex Predrag Topić, Renex ECC, ELMEHURT Sp.J., END CORR - Zakład Specjalistycznych Instalacji i Urządzeń Elektrycznych, "Energa-Operator" S.A., Zakład Systemów Komputerowych "ASKI" Sp. z o.o., "Openteam" S.C. Studio Informatyki i Elektroniki, Centrum Komputerowe, Infoserwis - Infomedik Andrzej Pakulski, MICRON salony komputerowe, PRO FUTURO - Komputronik, Elektrodom Włodzimierz Dębski i ZakładElektromechaniczny B. Krzysztofek.

Wiedzę praktyczną uczniowie pozyskiwali w oparciu o programy praktyk zgodnie z kierunkiem kształcenia w zawodach elektryk, elektromechanik, technik elektryk, technik elektronik, technik informatyk i technik teleinformatyk.

Obecnie trwa podsumowywanie efektów praktyk, aby w przyszłym roku wybrana grupa mogła przystąpić do drugiego etapu projektu tj. staży pracowniczych. Liczymy oczywiście na dalszą owocną współprace z zaprzyjaźnionymi firmami.

dodano: 06.11.2013r.